MPLAD30KP18CA
Mfr.Part #
MPLAD30KP18CA
Description
TVS DIODE 18VWM 30.8VC PLAD
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
975A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
GENERAL PURPOSE
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Supplier Device Package :
PLAD
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW