MPLAD30KP170CAE3/TR
Mfr.Part #
MPLAD30KP170CAE3/TR
Description
TVS DIODE 170VWM 275VC PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
189V
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
170V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
275V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
110A