MPLAD30KP15CAE3
Mfr.Part #
MPLAD30KP15CAE3
Description
TVS DIODE 15VWM 25.8VC PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Line Protection :
No
Test Current :
5mA
Package / Case :
Nonstandard SMD
Direction :
Bidirectional
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Reverse Standoff Voltage :
15V
Number of Terminations :
1
Mount :
Surface Mount
Case Connection :
CATHODE
Element Configuration :
Single
Applications :
GENERAL PURPOSE
Peak Pulse Power :
30kW
Diode Element Material :
SILICON
Type :
Zener
Number of Elements :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Number of Pins :
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
High Reliability
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1164A 1.164kA
Terminal Form :
Gull wing
Breakdown Voltage :
17.6V
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W
Packaging :
Bulk
Max Reverse Leakage Current :
750µA
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Clamping Voltage :
25.8V