MPLAD18KP9.0A
Mfr.Part #
MPLAD18KP9.0A
Description
TVS DIODE 9VWM 15.4VC PLAD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Nonstandard SMD
Packaging :
Bulk
Voltage - Breakdown (Min) :
10V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
9V
Unidirectional Channels :
No
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Power - Peak Pulse :
18000W 18kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1169A 1.169kA
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15.4V