MPLAD18KP64A/TR
Mfr.Part #
MPLAD18KP64A/TR
Description
SURFACE MOUNT 18,000 WATT, TVS,
Power - Peak Pulse :
18000W (18kW)
Applications :
Automotive
Supplier Device Package :
PLAD
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
175A
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Base Product Number :
PLAD18
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels :
Surface Mount
Brand :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V