MPLAD18KP28CAE3
Mfr.Part #
MPLAD18KP28CAE3
Description
TVS DIODE 28VWM 45.5VC PLAD
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Nonstandard SMD
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
396A
Power - Peak Pulse :
18000W 18kW
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.5V
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V