MPLAD18KP24AE3
Mfr.Part #
MPLAD18KP24AE3
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC PLAD
Product Category :
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Power - Peak Pulse :
18000W 18kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
RoHS Status :
RoHS Compliant
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Packaging :
Bulk
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
463A
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V