MPLAD18KP17A/TR
Mfr.Part #
MPLAD18KP17A/TR
Description
UNI-DIRECTIONAL TVS
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Base Product Number :
PLAD18
Power - Peak Pulse :
18000W (18kW)
Capacitance @ Frequency :
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Brand :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Unidirectional Channels :
1
Supplier Device Package :
PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
556A
Type :
Zener
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Applications :
Automotive
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V