MPLAD18KP130AE3
Mfr.Part #
MPLAD18KP130AE3
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
ECCN Code :
EAR99
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
87A
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Unidirectional Channels :
Nonstandard SMD
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power - Peak Pulse :
18000W 18kW
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ