MPLAD15KP45CA
Mfr.Part #
MPLAD15KP45CA
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
207A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ