MPLAD15KP43CAE3/TR
Mfr.Part #
MPLAD15KP43CAE3/TR
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC PLAD
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Package / Case :
Nonstandard SMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power Line Protection :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Bidirectional Channels :
1
Supplier Device Package :
PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
216A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V