MPLAD15KP33A/TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPLAD15KP33A/TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
282A
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Type :
Zener
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power Line Protection :
No
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Unidirectional Channels :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard SMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW