MPLAD15KP16A/TR
Mfr.Part #
MPLAD15KP16A/TR
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC PLAD
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Nonstandard SMD
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Supplier Device Package :
PLAD
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V
Unidirectional Channels :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
576A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ