MPC880ZP133
Mfr.Part #
MPC880ZP133
Manufacturer
NXP Semiconductors
Description
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Length :
25mm
Terminal Finish :
TIN LEAD
Pbfree Code :
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Terminal Pitch :
1.27mm
Height Seated (Max) :
2.52mm
Operating Temperature :
0°C~95°C TA
Qualification Status :
COMMERCIAL
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.7V
Supply Voltage :
1.8V
Voltage - I/O :
3.3V
BOTTOM
Peak Reflow Temperature (Cel) :
245
Speed :
133MHz
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.9V