MPA-287THTU0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPA-287THTU0
Manufacturer
SICK
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SENSOR LINEAR 287MM CABLE
Manufacturer :
SICK
Product Category :
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Operating Temperature :
-20°C~70°C TA
Linear Range :
0 ~ 287.00mm (0 ~ 11.30)
Factory Lead Time :
3 Weeks
Termination Style :
CABLE
Series :
MPA
Mounting Type :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Output :
Analog Voltage, 4 ~ 20mA
For Measuring :
Linear Position
Package / Case :
Module
Voltage - Supply :
15V~30V
Actuator Type :
T-Slot
Datasheets
MPA-287THTU0
Introducing Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring SICK MPA-287THTU0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-20°C~70°C TA, Mounting Type:Chassis Mount, Output:Analog Voltage, 4 ~ 20mA, Package / Case:Module, MPA-287THTU0 pinout, MPA-287THTU0 datasheet PDF, MPA-287THTU0 amp .Beyond Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring SICK MPA-287THTU0 ,we also offer 9851R5KL2.0, 9812R5KL2.0, 602R2KL.35, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
MPA Series For Measuring Linear Position Cable T-Slot -20°C~70°C TA Analog Voltage, 4 ~ 20mA 15V~30V Module
MPA-287THTU0 Overview
MPA-287THTU0 Features
Supply Voltage: 15V~30V
Operating Temperature: -20°C~70°C TA
MPA Series
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Linear Range: 0 ~ 287.00mm (0 ~ 11.30)