MP2-S096-41M1-C-LR
Mfr.Part #
MP2-S096-41M1-C-LR
Manufacturer
3M
Description
CONN RCPT 96POS PCB
Manufacturer :
3M
Product Category :
Specialized
Mount :
Through Hole
Color :
Beige
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Rows :
4
Series :
MP2
Pitch :
0.079 2.00mm
Current Rating (Amps) :
1.5A