MP2-PS090-51S1-LR
Mfr.Part #
MP2-PS090-51S1-LR
Manufacturer
3M
Description
CONN HEADER 90POS PCB
Manufacturer :
3M
Product Category :
Specialized
Termination :
Solder
Pitch :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Positions Loaded :
All
Series :
MP2
Current Rating (Amps) :
1.5A
Resistance :
5Ohm