MOF1145JBFS4702FB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MOF1145JBFS4702FB
Manufacturer
Viking Tech
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
47 kOhms
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Features :
Pulse Withstanding
Series :
MOF
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
Datasheets
MOF1145JBFS4702FB
Viking Tech MOF1145JBFS4702FB
47 kOhms, 2W, Metal Oxide Film,