MMZ1005Y-152C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMZ1005Y-152C
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0402 1LN
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Impedance @ Frequency :
1.5kOhm @ 100MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Frequency (Min) :
80MHz
Material :
Ferrite
Construction :
Chip Bead
Width :
0.5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Series :
MMZ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
Tape and Reel
Height (Max) :
0.022 0.55mm
Frequency (Max) :
400MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Max) :
100mA
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) (Max) :
1Ohm
Published :
Filter Type :
Signal Line
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MMZ1005Y-152C
TDK Corporation MMZ1005Y-152C
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN