MMA02040C1002DA300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMA02040C1002DA300
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 0.5% 2/5W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
10kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Supplier Device Package :
Package / Case :
MELF, 0204
Series :
MMA - Professional
Vishay MMA02040C1002DA300
MMA - Professional Series, Thin Film, 10kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -55°C~155°C