MM3Z22VB
Mfr.Part #
MM3Z22VB
Description
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323F
Width :
1.7mm
Voltage Tol-Max :
2%
Published :
Impedance :
51Ohm
Base Part Number :
MM3Z22
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Reference Voltage :
22V
Max Power Dissipation :
200mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1V @ 10mA
Length :
1.3mm
Current - Reverse Leakage @ Vr :
45nA @ 15.4V
Power Dissipation :
200mW
Zener Voltage :
22V
Voltage Tolerance :
2%
Height :
1mm
Test Current :
5mA
Tolerance :
±2%
Impedance-Max :
51Ohm
Datasheets
MM3Z22VB
onsemi MM3Z22VB
ZENER DIODE 51Ohm ±2% 22V 45nA @ 15.4V -65°C~150°C 200mW 2 Terminations SC-90, SOD-323F
MM3Z22VB Overview
The reverse leakage current for this electrical device is 45nA @ 15.4V.Voltage (Tol) 2% is the maximum possible.Reverse leakage currents can reach 45nA.This value reaches 1V @ 10mA when the maximum Forward voltage (Vf) is applied.
MM3Z22VB Features
reverse leakage current of 45nA @ 15.4V
45nA @ 15.4V is the maximum voltage (Tol)