MLZ2012P220WTD25
Mfr.Part #
MLZ2012P220WTD25
Description
FIXED IND 22UH 220MA 1.25OHM SMD
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
0.22A
Height Seated (Max) :
0.049 1.25mm
Current Rating :
220mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Test Frequency :
2MHz
Number of Terminations :
2
Current - Saturation :
100mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
EAR99
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
Published :
Tolerance :
±20%
Material - Core :
Ferrite
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
MLZ
Ratings :
AEC-Q200
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
1.25Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Inductance :
22μH
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Shielding :
Shielded
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Type :
Multilayer
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
MLZ2012P220WTD25
TDK Corporation MLZ2012P220WTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD