MLZ2012P220WT
Mfr.Part #
MLZ2012P220WT
Description
FIXED IND 22UH 220MA 1.25OHM SMD
0805 (2012 Metric)
Height :
1.25mm
Current Rating :
220mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.049 1.25mm
DC Resistance (DCR) :
1.25Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
Inductance :
22μH
Mounting Type :
Surface Mount
Weight :
5.499807mg
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
220mA
Current - Saturation :
100mA
Test Frequency :
2MHz
Datasheets
MLZ2012P220WT
TDK Corporation MLZ2012P220WT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD