MLZ2012N3R3LT000
Mfr.Part #
MLZ2012N3R3LT000
Description
FIXED IND 3.3UH 750MA 150MOHM SM
Published :
2012
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Current - Saturation :
130mA
Frequency - Self Resonant :
90MHz
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Test Frequency :
2MHz
Rated Current-Max :
0.13A
Inductance :
3.3μH
Shielding :
Shielded
HTS Code :
Case Code (Metric) :
2012
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
750mA
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR
Datasheets
MLZ2012N3R3LT000
TDK Corporation MLZ2012N3R3LT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD