MLZ2012N2R2LTD25
Mfr.Part #
MLZ2012N2R2LTD25
Description
FIXED IND 2.2UH 800MA 120MOHM SM
Shielding :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
Published :
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
Weight :
5.499807mg
Test Frequency :
2MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Multilayer
Resistance :
156mOhm
Current - Saturation :
170mA
Inductance :
2.2μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Max DC Current :
800mA
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
120mOhm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Current Rating :
800mA
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Height :
850μm
Datasheets
MLZ2012N2R2LTD25
TDK Corporation MLZ2012N2R2LTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD