MLZ2012N220LTD25
Mfr.Part #
MLZ2012N220LTD25
Description
FIXED IND 22UH 300MA 670MOHM SMD
Current Rating :
300mA
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Series :
MLZ
Number of Functions :
1
Height :
1.25mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
Case Code (Imperial) :
Current - Saturation :
70mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
871mOhm
Shielding :
yes
Tolerance :
±20%
Published :
HTS Code :
Weight :
5.499807mg
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Construction :
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
670mOhm
Test Frequency :
2MHz
Inductance :
22μH
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max DC Current :
300mA
Datasheets
MLZ2012N220LTD25
TDK Corporation MLZ2012N220LTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD