MLZ2012N1R5LTD25
Mfr.Part #
MLZ2012N1R5LTD25
Description
FIXED IND 1.5UH 900MA 100MOHM SM
Fixed Inductors
Termination :
SMD/SMT
Material - Core :
Ferrite
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Test Frequency :
2MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
850μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Inductance :
1.5μH
Tolerance :
±20%
Shielding :
yes
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Construction :
RECTANGULAR
Current - Saturation :
190mA
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
130mOhm
Current Rating :
900mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Max DC Current :
900mA
Case Code (Imperial) :
Number of Functions :
1
Weight :
5.499807mg
Datasheets
MLZ2012N1R5LTD25
TDK Corporation MLZ2012N1R5LTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD