MLZ2012N1R0LT000
Mfr.Part #
MLZ2012N1R0LT000
Description
FIXED IND 1UH 1.15A 60 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
60mOhm
Current Rating :
1.15A
Case Code (Metric) :
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Test Frequency :
2MHz
Case Code (Imperial) :
Rated Current-Max :
0.22A
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Packing Method :
TR
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
220mA
Frequency - Self Resonant :
160MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
1μH
Published :
Datasheets
MLZ2012N1R0LT000
TDK Corporation MLZ2012N1R0LT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD