MLZ2012N150LTD25
Mfr.Part #
MLZ2012N150LTD25
Description
FIXED IND 15UH 350MA 470MOHM SMD
Stock
20
In Stock :
Shielding :
yes
Case Code (Metric) :
2012
Series :
MLZ
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
Max DC Current :
350mA
Inductance :
15μH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
611mOhm
DC Resistance (DCR) :
470mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
2MHz
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Mount :
Surface Mount
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Case Code (Imperial) :
0805
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
350mA
10 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Weight :
5.499807mg
Current - Saturation :
90mA
Datasheets
MLZ2012N150LTD25
TDK Corporation MLZ2012N150LTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD