MLZ2012N150LT000
Mfr.Part #
MLZ2012N150LT000
Description
FIXED IND 15UH 350MA 470MOHM SMD
Stock
210
In Stock :
210
Inductance :
15μH
Case Code (Imperial) :
0805
Current Rating :
350mA
Current - Saturation :
90mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Test Frequency :
2MHz
DC Resistance (DCR) :
470mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Self Resonant Frequency :
40MHz
Published :
2013
Shielding :
Shielded
HTS Code :
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.09A
Packing Method :
TR
Datasheets
MLZ2012N150LT000
TDK Corporation MLZ2012N150LT000
MLZ2012N150LT000 Description
MLZ2012N150LT000 Features
  • H-type products have a rated current that is equivalent to that of wound coils.
  • L-type products have a resistance up to 60% lower than W-type products.
  • Operating temperature range: –55 to +125°C (including self-temperature rise)
MLZ2012N150LT000 Applications
  • Smartphones
  • Tablet terminals
  • Note PCs
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD