MLZ2012N101LTD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLZ2012N101LTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 140MA 3.5OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
Mount :
Surface Mount
Current - Saturation :
30mA
Rated Current-Max :
0.14A
Series :
MLZ
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
2MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
100μH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Number of Terminations :
2
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.049 1.25mm
HTS Code :
Material - Core :
Ferrite
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Multilayer
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Current Rating :
140mA
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
3.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MLZ2012N101LTD25
TDK Corporation MLZ2012N101LTD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD