MLZ2012M6R8WTD25
Mfr.Part #
MLZ2012M6R8WTD25
Description
FIXED IND 6.8UH 400MA 400MOHM SM
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
Termination :
SMD/SMT
Current - Saturation :
160mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Multilayer
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
yes
Tolerance :
±20%
Weight :
5.499807mg
Current Rating :
400mA
DC Resistance (DCR) :
400mOhm
Case Code (Imperial) :
Height :
1.25mm
Inductance :
6.8μH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Test Frequency :
2MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Max DC Current :
400mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Construction :
RECTANGULAR
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
Datasheets
MLZ2012M6R8WTD25
TDK Corporation MLZ2012M6R8WTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD