MLZ2012M4R7WT000
Mfr.Part #
MLZ2012M4R7WT000
Description
FIXED IND 4.7UH 500MA 300MOHM SM
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Test Frequency :
2MHz
Tolerance :
±20%
Inductance :
4.7μH
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Current - Saturation :
180mA
Current Rating :
500mA
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Published :
2012
HTS Code :
MLZ
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
0805
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Datasheets
MLZ2012M4R7WT000
TDK Corporation MLZ2012M4R7WT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD