MLZ2012M4R7HT000
Mfr.Part #
MLZ2012M4R7HT000
Description
FIXED IND 4.7UH 400MA 340MOHM SM
Stock
820
In Stock :
820
Case Code (Imperial) :
0805
Published :
2012
Current Rating (Amps) :
400mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
DC Resistance (DCR) :
340mOhm
Inductance :
4.7μH
Current - Saturation :
300mA
0805 (2012 Metric)
Test Frequency :
2MHz
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Shielded
Width :
1.2446mm
Material - Core :
Ferrite
Supplier Device Package :
Length :
2.0066mm
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Tolerance :
±20%
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Current Rating :
400mA
Datasheets
MLZ2012M4R7HT000
TDK Corporation MLZ2012M4R7HT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD