MLZ2012M3R3HT000
Mfr.Part #
MLZ2012M3R3HT000
Description
FIXED IND 3.3UH 500MA 200MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Inductance :
3.3μH
Inductance Frequency - Test :
2MHz
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Current Rating :
500mA
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Current - Saturation :
350mA
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
MLZ2012M3R3HT000
TDK Corporation MLZ2012M3R3HT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD