MLZ2012M3R3HT
Mfr.Part #
MLZ2012M3R3HT
Description
FIXED IND 3.3UH 500MA 200MOHM SM
Tolerance :
±20%
Published :
Height Seated (Max) :
0.049 1.25mm
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
2MHz
Current Rating :
500mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Current - Saturation :
350mA
MLZ
Height :
1.25mm
Inductance :
3.3μH
Weight :
5.499807mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
Type :
Multilayer
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
10 Weeks
Max DC Current :
500mA
Datasheets
MLZ2012M3R3HT
TDK Corporation MLZ2012M3R3HT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD