MLZ2012M3R3ATD69
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLZ2012M3R3ATD69
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 500MA 200MOHM SM
Stock
843
In Stock :
843
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Multilayer
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Inductance :
3.3μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
MLZ
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
350mA
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Current Rating (Amps) :
500mA
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
0805
Ratings :
AEC-Q200
Material - Core :
Ferrite
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
MLZ2012M3R3ATD69
TDK Corporation MLZ2012M3R3ATD69
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD