MLZ2012M330WTD25
Mfr.Part #
MLZ2012M330WTD25
Description
FIXED IND 33UH 190MA 2.6 OHM SMD
Stock
176
In Stock :
176
Fixed Inductors
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Current Rating :
190mA
Current - Saturation :
55mA
Case Code (Metric) :
2012
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
Shielding :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
0805
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Test Frequency :
2MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Weight :
5.499807mg
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
33μH
Height :
1.25mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Max DC Current :
190mA
DC Resistance (DCR) :
2.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
MLZ2012M330WTD25
TDK Corporation MLZ2012M330WTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD