MLZ2012M330WT000
Mfr.Part #
MLZ2012M330WT000
Description
FIXED IND 33UH 190MA 2.6 OHM SMD
Stock
1
In Stock :
1
Test Frequency :
2MHz
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Rated Current-Max :
0.055A
Case Code (Metric) :
2012
Current Rating :
190mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Self Resonant Frequency :
28MHz
Current - Saturation :
55mA
DC Resistance (DCR) :
2.6Ohm
MLZ
Packing Method :
TR
Inductance :
33μH
Shielding :
Shielded
Datasheets
MLZ2012M330WT000
TDK Corporation MLZ2012M330WT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD