MLZ2012M2R2HTD25
Mfr.Part #
MLZ2012M2R2HTD25
Description
FIXED IND 2.2UH 600MA 160MOHM SM
Current Rating :
600mA
Min Operating Temperature :
-55°C
Inductance Frequency - Test :
2MHz
DC Resistance (DCR) :
160mOhm
Tolerance :
±20%
Max DC Current :
600mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Ferrite
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Published :
Height :
1.25mm
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
600mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Test Frequency :
2MHz
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
2.2μH
Surface Mount
Length :
2.0066mm
Weight :
5.499807mg
Shielding :
Shielded
Package / Case :
Ratings :
AEC-Q200
Current - Saturation :
400mA
10 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.2446mm
Datasheets
MLZ2012M2R2HTD25
TDK Corporation MLZ2012M2R2HTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD