MLZ2012M2R2HT000
Mfr.Part #
MLZ2012M2R2HT000
Description
FIXED IND 2.2UH 600MA 160MOHM SM
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
400mA
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Test Frequency :
2MHz
DC Resistance (DCR) :
160mOhm
Current Rating :
600mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Metric) :
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Inductance :
2.2μH
MLZ
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Datasheets
MLZ2012M2R2HT000
TDK Corporation MLZ2012M2R2HT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD