MLZ2012M220WTD25
Mfr.Part #
MLZ2012M220WTD25
Description
FIXED IND 22UH 220MA 2 OHM SMD
Current Rating :
220mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
yes
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Number of Functions :
1
Inductance :
22μH
DC Resistance (DCR) :
2Ohm
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Weight :
5.499807mg
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Max DC Current :
220mA
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Current - Saturation :
60mA
ECCN Code :
EAR99
Height :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Multilayer
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Test Frequency :
2MHz
Datasheets
MLZ2012M220WTD25
TDK Corporation MLZ2012M220WTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD