MLZ2012M1R5HT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLZ2012M1R5HT
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 700MA 140MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
1.25mm
Inductance :
1.5μH
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Ferrite
Termination :
SMD/SMT
Weight :
5.499807mg
Series :
MLZ
Shielding :
Shielded
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.049 1.25mm
Current Rating :
700mA
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
2MHz
HTS Code :
Max DC Current :
700mA
Current - Saturation :
550mA
Type :
Multilayer
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
140mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MLZ2012M1R5HT
TDK Corporation MLZ2012M1R5HT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD