MLZ2012M100WTD25
Mfr.Part #
MLZ2012M100WTD25
Description
FIXED IND 10UH 350MA 470MOHM SMD
Fixed Inductors
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Width :
1.2446mm
DC Resistance (DCR) :
470mOhm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Factory Lead Time :
10 Weeks
0805 (2012 Metric)
Current Rating :
350mA
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
350mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max DC Current :
350mA
Case Code (Metric) :
Weight :
5.499807mg
Test Frequency :
2MHz
Mount :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.25mm
Length :
2.0066mm
Inductance :
10μH
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
MLZ
Max Operating Temperature :
125°C
Current - Saturation :
150mA
Published :
Manufacturer Package Identifier :
Datasheets
MLZ2012M100WTD25
TDK Corporation MLZ2012M100WTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD