MLZ2012M100WT000
Mfr.Part #
MLZ2012M100WT000
Description
FIXED IND 10UH 350MA 470MOHM SMD
Shielding :
No
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
350mA
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Series :
MLZ
Rated Current-Max :
0.35A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Frequency - Test :
2MHz
DC Resistance (DCR) :
470mOhm
Tolerance :
±20%
Special Feature :
DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
Inductance :
10μH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Test Frequency :
2MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Published :
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current - Saturation :
200mA
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Material - Core :
Ferrite
Packing Method :
TR
Number of Functions :
1
Datasheets
MLZ2012M100WT000
TDK Corporation MLZ2012M100WT000
MLZ2012M100WT000 Descritpion
MLZ2012M100WT000 Features
  • They are compatible with wide-frequency band noise, from low to high frequency.
  • H-type products have a rated current that is equivalent to that of wound coils.
  • L-type products have a resistance of up to 60% lower than W-type products.
  • Operating temperature range: –55 to +125°C (including self-temperature rise)
MLZ2012M100WT000 Applications
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD