MLZ2012M100HT000
Mfr.Part #
MLZ2012M100HT000
Description
FIXED IND 10UH 300MA 680MOHM SMD
Fixed Inductors
HTS Code :
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
2MHz
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Self Resonant Frequency :
40MHz
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation :
200mA
Material - Core :
Ferrite
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Metric) :
Mount :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
300mA
Height :
1.25mm
DC Resistance (DCR) :
680mOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Current Rating :
300mA
Inductance :
10μH
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
MLZ2012M100HT000
TDK Corporation MLZ2012M100HT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD