MLZ2012E4R7MT000
Mfr.Part #
MLZ2012E4R7MT000
Description
FIXED IND 4.7UH 80MA 300MOHM SMD
Stock
1
In Stock :
1
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Type :
Multilayer
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Inductance :
4.7μH
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielded
Frequency - Self Resonant :
70MHz
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
80mA
Datasheets
MLZ2012E4R7MT000
TDK Corporation MLZ2012E4R7MT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD