MLY10.241
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLY10.241
Manufacturer
PULS
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DIODE REDUNDANCY MOD 10-60V 10A
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
PULS
Product Category :
Factory Lead Time :
2 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Voltage :
-900mV
Output Current :
16A
Number of Outputs :
1
Max Operating Temperature :
70°C
Length :
91mm
Depth :
75mm
Min Output Voltage :
24V
Package / Case :
Module
Width :
45mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Accessory Type :
Redundancy Module
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Weight :
140g
Max Output Voltage :
24V