MLW3022-28-DB-2A
Mfr.Part #
MLW3022-28-DB-2A
Description
SWITCH ROCKER DPDT
Stock
100
In Stock :
100
30,000 Cycles
Termination Style :
Solder Lug
Voltage - Rated DC :
30V
Illumination Type, Color :
Incandescent, White
Factory Lead Time :
14 Weeks
Actuator Type :
Concave (Curved) - Illuminated
Operating Temperature :
-10°C~50°C
Illumination Voltage (Nominal) :
28VAC
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
5A AC 3A DC
Voltage - Rated AC :
125V