MLP2520V2R2MT0S1
Mfr.Part #
MLP2520V2R2MT0S1
Description
FIXED IND 2.2UH 1.1A 156MOHM SMD
Stock
51
In Stock :
51
Case Code (Imperial) :
1008
Current Rating :
1.1A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
156mOhm Max
Case Code (Metric) :
2520
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Tolerance :
±20%
Type :
Multilayer
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Test Frequency :
2MHz
Inductance :
2.2μH
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Shielding :
Shielded
HTS Code :
Datasheets
MLP2520V2R2MT0S1
TDK Corporation MLP2520V2R2MT0S1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD